Poters

Poters (īstajā vārdā Pubis) Šķirne – Poļu zirgs !

Šie zirgi nav augumā lieli, apmēram 135-140! Vēsture gan viņiem nav ļoti patīkama!Ne tieši Poļu zirgiem, bet kā savvaļniekiem!  Pēc būtības viņi nav savvaļnieki, jo pirmsākumos bija tarpāni,kuri bij lielā vairumā kā savvaļas zirgi,taču izpostot dārzus,tīrumus utt.,pieņēma lēmumu visus izšaut, līdz palika tikai viens,no kura arī atbrīvojās nežēlīgā veidā. Līdz brīdim,ka cilvēki saprata ko ir izdarījuši,ka iznīcinājuši veselu zirga šķirni. Tad tika meklēts zirga šķirne,kura ir līdzīga šiem tarpāniem, tad nu atrada ”Poļu zirgu ” jeb” konik polski”,kuri ir ļoti līdzīgi tarpāniem , un ir ieguvuši savvaļnieka titulu! Un kā redzam viņi lieliski pielāgojas nežēlīgajiem Latvijas apstākļiem!

Taču tas nenozīmē,ka viņi nav zirgi un nav mācāmi. Ir! Patiesībā šie zirgi ir ļoti pacietīgi, ātri mācāmi un labdabīgi vērsti pret cilvēku!

 

Poters pie mums nonāca gada vecumā, nu jau viņš ir pieaudzis , šajā laikā puika ir daudz apguvis, pieņēmis iebraukšanu,apjāšanu un nu jau ir gatavs vizināt bērnus gan mājās,gan pasākumos! Visa pamatā smalks un niansēts darbs!

IMG_4042

 

 

SHARE THIS